سیلیکون قالب گیری

سیلیکون قالب گیری

سیلیکون قالب گیری

 

سیلیکون قالب گیری به شما این امکان را می دهد تا از تمامی اشیا و آثاری که در اطرافتان وجود دارد قالب درست نمایید . ساختار سیلیکون از مولکول می باشد به همین خاطر از مقاومت حرارتی و کشسایی خوبی دارا است . برای همین قابلیت بریدن قالب در تولیدی به قطعه های کوچک و غیر قابل تاثیر پذیری همانند شرایط محیطی مثل آب و هوا پس از سخت شدن می باشد . این ماده به خوبی می تواند در شرایط سخت مقاومت نماید . خواص لاستیکی آن می تواند خود را تا دمای 260 تا 315 درجه سانتی گراد حفظ و نگهداری کند .

خصوصیات و ویژگی های سیلیکون قالب گیری :

سیلیکون های قالب گیری از مزایای بسیار زیاد و خوبی برخوردار هستند که عبارت است از : عایق آب ، عایق هوا ، انعطاف پذیری خوب ، عایق رطوبت ، مقاومت بالا در برابر حرارات ، مقاومت بالا در برابر اسید و روغن و … را دارا هستند .

سیلیکون خوب برای درست کردن قالب سیلیکونی :

سیلیکون های مایع از مدل های گوناگونی دارا هستند که هر کدام برای استفاده های به خصوصی تولید و تهیه می شوند  و تمامی آن ها از همه ی خصوصیاتی که در بالا گفته شد برخوردار هستند اما تنها تفاوتی که در آن ها وجود دارد مقدار کم یا زیاد بودن داخل آن ها می باشد .

مواردی مورد استفاده از سیلیکون  :

از سیلیکون در مواردی همانند : صنعت لاستیک ، روغن های صنعتی ، برای ترکیب کردن انواع رنگ ها استفاده می کنند . از پلیمر های سیلیکونی بسیار زیادی که در صنعت به کار برده می شود بیشتر از R2SiOn در آن ها استفاده می شود . سیلیکون های R امکان دارد در گروه متیل و یا فنیل باشد . بزرگترین قسمت پلیمر ، سیلیکون است . سیلیکون در دمای کم ، استحکام پیدا می کنند و در پایین ترین نقطه از شکنندگی ، قابلیت  کشسانی خود را از بین می برند .

در مواقعی که بخواهیم قالب درست کنیم یکی از کاربردی ترین و ساده ترین راه ها استفاده از سیلیکون قالب گیری می باشد . زیرا موادی که برای ساخت سیلیکون قالب گیری استفاده می شود به سادگی و بسیار سریع آماده می شود . از این مدل ماده می توان در انواع پروژها و یا به منظور نمونه سازی به کار برد . از پر کاربرد ترین و بهترین سیلیکون ها نوع RTV2 است .و از این مدل سیلیکون بیشتر برای ساخت اشیایی از جنس سنگ ، گچ ، بتن ، رزین ، GRC ، سنگ مصنوعی و به شکل کلی موادی برای قالب گیری احتیاج به واکس دارند استفاده می نمایند .

اگر قصد سیلیکون قالب گیری دارید ، مجموعه آریا شیمی از بهترین و با کیفیت ترین ها برخوردار است . برای خرید این مواد باید از یک مکان معتبر آن را تهیه نمایید زیرا حتما باید از مواد با کیفیت به کار برده شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.