سوالات متداول

قبل از مطرح کردن سوالات خود، قسمت پایین را مطالعه فرمایید

آیا با رزین می توان در منزل کار کرد ؟

بعضی از رزین ها مانند رزین پلی استر به دلیل بوی نسبتا تند و زننده ای که دارند بهتر است در محیط بسته و کوچک مثل اتاق های خانه استفاده نشود ولی رزین اپوکسی که نسبتا بی خطرتر از بقیه است را می توان با رعایت نکات ایمنی مانند استفاده از دستکش ، عینک ، ماسک مناسب و تهویه صحیح محیط ، در منزل استفاده کرد.

زمان خشک شدن رزین چقدر است ؟

با توجه به دمای محیط و شرایط آب و هوایی، این میزان می تواند متفاوت باشد . در صورتی که هوا گرم باشد و دما از ۲۰ درجه سانتی گراد کمتر نباشد ، رزین پلی استر نهایتا بین ۱۰ الی ۱۵ دقیقه و رزین اپوکسی حدود ۱۰ ساعت زمان نیاز دارد تا خشک شود ( البته این برای زمانی است که ترکیب هاردنر و رزین به درستی انجام شود ) ولی اگر میزان هاردنر کم یا زیاد باشد قطعا زمان خشک شدن رزین اپوکسی متفاوت خواهد بود .

آیا می توان رزین ها را با هم مخلوط کرد ؟

در صورتی که از یک نوع و از یک کارخانه باشند ، ممکن است بتوان این کار را کرد در غیر این صورت امکان پذیر نیست .

آیا همه رزین ها به یک روش و به یک میزان مخلوط می شوند ؟

خیر ، هر رزینی خشک کن مخصوص به خود را دارد که علاوه بر نوع خشک کن میزان مخلوط کردنشان با رزین هم متفاوت است و همچنین روش هم زدن آنها با هم فرق می کند که با توجه به نوع رزینی که استفاده می کنید باید طرز کار با آن را هم بیاموزید .

آیا رزین مخلوط شده را می توان نگهداری و بعدا استفاده کرد ؟

در صورتی که فقط رنگ یا پر کننده اضافه شده باشد می توان نهایتا تا یک هفته نگهداری کرد ولی بیشتر از این زمان کیفیت مواد پایین خواهد آمد ، ولی در صورتی که خشک کن یا هاردنر اضافه کنید باید آن را همان لحظه استفاده نمایید .

با ما در ازتباط باشید

  ادرس : بزرگراه فتح ،بین شماره دو و پل کن ،پلاک 654

  تلفن : 6625502 – 66255391 – 66254571

  فکس : 66274712

  ایمیل:shimiarya325@gmail.com

  09129733963
  09126976316